Działania KRP/KPP garnizonu stołecznego

  • Uczestniczyliśmy w pikniku sportowo-rekreacyjnym pn. „Integracja przy muzyce” na Bemowie

    Sobota na Bemowie minęła pod znakiem bezpieczeństwa i profilaktyki. W Parku Górczewska odbył się piknik, którego organizatorem był Bemowski Urząd Dzielnicy. Dla wszystkich osób zostały przygotowane liczne atrakcje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    Przeczytaj
  • I Zawody Klas Mundurowych o Puchar Przechodni Komendanta Stołecznego Policji za nami

    Ogromne emocje, adrenalina, sportowa rywalizacja i wyjątkowa atmosfera towarzyszyły wszystkim konkurencjom, które wymagały od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale również logicznego myślenia, współpracy oraz umiejętności działania pod presją czasu. Dziewięć szkół z województwa mazowieckiego wzięło udział w I Zawodach Klas Mundurowych o Puchar Przechodni Komendanta Stołecznego Policji, które odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

    Przeczytaj
  • Śródmiejscy policjanci spotkali się ze studentami

    Studenci z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedzili Komendę Stołeczną Policji, gdzie w sali Stołecznego Stanowiska Kierowania odbyło się spotkanie poświęcone służbie w Policji, bezpieczeństwu oraz codziennej pracy śródmiejskich funkcjonariuszy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez policjantów z komendy przy ulicy Wilczej w ramach współpracy z uczelniami wyższymi.

    Przeczytaj
  • Mundur, sprzęt i rozmowy o służbie – KSP podczas "Nocy Otwartych Sądów"

    Sąd Okręgowy w Warszawie po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla mieszkańców w ramach wydarzenia „Noc Otwartych Sądów”. W przedsięwzięciu udział wzięli również funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, którzy przygotowali specjalne stoisko promujące służbę w Policji oraz prezentujące codzienną pracę różnych pionów policyjnych.

    Przeczytaj
  • Mundur, rozwój i dobra energia – KSP na Targach Pracy Akademii Sztuki Wojennej

    Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji uczestniczyli w VIII Targach Pracy organizowanych na terenie Akademii Sztuki Wojennej. Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania ze studentami oraz osobami zainteresowanymi służbą w Policji, a policyjne stoisko przez cały czas cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

    Przeczytaj
  • „Dzień ze stołeczną Policją” w Zespole Szkół w Mrozach

    Kolejna edycja przedsięwzięcia promującego służbę w Policji pn. „Dzień ze stołeczną Policją” odbyła się tym razem w Zespole Szkół w Mrozach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Doboru Komendy Stołecznej Policji we współpracy z policyjnymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi garnizonu stołecznego. Inicjatywa skierowana była przede wszystkim do uczniów klas mundurowych oraz młodzieży zainteresowanej przyszłością w służbach mundurowych.

    Przeczytaj
  • Policyjna służba bez tajemnic – spotkanie studentów z funkcjonariuszami KSP

    Funkcjonariusze Wydziału Doboru Komendy Stołecznej Policji odwiedzili Akademię Mazowiecką w Płocku, gdzie spotkali się ze studentami oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi służbą w Policji. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o codziennej pracy funkcjonariuszy, możliwościach rozwoju zawodowego oraz procesie rekrutacji do stołecznej Policji.

    Przeczytaj
  • Stołeczni policjanci podczas "Nocy Muzeów" w Sądzie Okręgowym w Warszawie

    Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji uczestniczyli w tegorocznej edycji "Nocy Muzeów" organizowanej na terenie Sądu Okręgowego w Warszawie. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców stolicy oraz osób odwiedzających Warszawę, a policyjne stoisko przez cały wieczór przyciągało wielu odwiedzających.

    Przeczytaj
  • "Dzień ze stołeczną Policją" w Akademii Sztuki Wojennej

    W Akademii Sztuki Wojennej odbyło się kolejne przedsięwzięcie z cyklu „Dzień ze stołeczną Policją”, którego celem było przybliżenie studentom specyfiki służby w garnizonie stołecznym oraz możliwości rozwoju zawodowego w Policji.

    Przeczytaj
  • Młodzież z liceum poznała wymagania i możliwości pracy w Policji

    Uczniowie XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego mieli okazję poznać kulisy służby w Policji oraz wymagania stawiane kandydatom do tej formacji. Podczas spotkania omówiono etapy rekrutacji, możliwości rozwoju zawodowego oraz ścieżki kariery dostępne dla przyszłych funkcjonariuszy. Nie zabrakło również rozmów o codziennych wyzwaniach i odpowiedzialności, jakie wiążą się z noszeniem munduru. Funkcjonariusz podzielił się swoimi doświadczeniami, wskazując zarówno trudności, jak i satysfakcję płynącą z wykonywanej służby. Spotkanie było także okazją do zachęcenia młodych ludzi, by rozważyli Policję jako jedną z dróg swojej przyszłości zawodowej.

    Przeczytaj